Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 22. 1. 2024 se na naší škole uskutečnila tradiční soutěž, jíž komise angličtinářů pořádá každým rokem – Olympiáda v anglickém jazyce. Letošní počet účastníků se vyšplhal na neuvěřitelných 42. Všichni tito zdatní soutěžící se utkali v prvním kole, kde museli prokázat co nejlepší schopnosti na poli poslechu, čtení a práce s gramatickými jevy. Ačkoli podali všichni účastníci vynikající výkon, postup byl určen pouze deseti z nich.

Těchto deset postupujících tak nastoupilo o týden později k druhému kolu, kde již museli prokázat svůj um v oblasti ústního projevu a v časovém limitu 5 minut pohovořit na náhodně zvolené téma. S tímto nelehkým úkolem se nejlépe vypořádali následující studenti:

  1. Petr Švejda – 2.L
  2. Jan Formánek – 3.S
  3. Andreas Kumštár – 1.L

Tito tři vítězové budou naši školu reprezentovat v okresním kole.

Přejeme jim hodně štěstí a všem účastníkům olympiády zároveň děkujeme!

Skip to content