Představení

Klub mladého diváka

Lidská tragikomedie v Divadle v Dlouhé

Ladislav Klíma: Lidská tragikomedie

lidska-tr-3Lidská tragikomedie, nejvýznamnější a také nejzábavnější divadelní hra originálního, ve své době nedoceněného českého filozofa a spisovatele Ladislava Klímy (1878 – 1928), bude dalším představením, které zhlédneme s naším KMD ve středu 7. prosince 2016 od 19 hodin v Divadle v Dlouhé. Groteskní filozofické drama, ve kterém se pět spolužáků setkává na oslavě maturity, poté po třiceti a znovu po pětadvaceti letech, je satiricko-ironickým podobenstvím o ztroskotání velkolepých mladických snů v přízemní šedi života.

lidska-tr-2Přes všechen hořce groteskní a osvobodivý smích, který nade vším burácí, je Lidská tragikomedie i hrou až jímavě vypovídající o křehkosti člověka a jeho údělu. Ironický a sebeironický tón, jímž autor mluví o otázkách života a smrti, o smrti jako pokračování života, v závěru přerůstá v sarkastické přitakání pozemské realitě: „Neztrácejme ani vteřinu, ten čas je ztracen, který nestráví člověk v hospodě!… Ó, jak nekonečně krásný a dobrý stane se svět, stane-li se člověk jen malilinko rozumnější a bláznivější!“

lidska-tr-1V režii Hany Burešové (v téměř tříhodinovém představení se dvěma přestávkami) účinkují: Marek Němec, Jan Vondráček, Martin Matejka, Miroslav Táborský, Miroslav Hanuš, Vlastimil Zavřel, Veronika Lazorčáková, Magdalena Zimová, Jan Meduna a Tomáš Turek.

Odjezd do adventní Prahy je ve 13:45 od budovy školy. Třetím představením našeho KMD bude v úterý 24. ledna 2017 hra současného ruského dramatika Ivana Vyrypajeva „Opilí“ v Divadle v Celetné.


Klukovské sny si plní ve Švandově divadle

Dodo Gombár, Roman Sikora, Roman Holý: Popeláři

popelari-1Původní český muzikál s hudbou Romana Holého, frontmana kapel Monkey Business a J.A.R., který vznikl přímo pro Švandovo divadlo, otevře ve středu 23. listopadu 2017 od 19 hodin letošní sezonu našeho Klubu mladých diváků. Inscenace divadla na pražském Smíchově, kam míříme s naším KMD pravidelně, vypráví příběh, jaký by chtěl zažít každý chlap, který toužil být jako malý kluk popelářem.

popelari-2Muzikál v rytmu funky, špinavý od popela a špíny ulice, přinese zběsilou jízdu popelářským vozem za dobrodružstvím, za odvrácenou stranou velkoměstského života. Jízdu, na kterou se nezapomíná, s melodiemi, které nejdou z hlavy.

V režii Dodo Gombára hrají, tančí a zpívají: Klára Cibulková, Miroslav Hruška, Robert Jašków, Tomáš Pavelka, Patrik Děrgel, Tomáš Červinek, Andrea Buršová, Šárka Opršálová, Réka Derzsi, Blanka Popková, Adam Vacula a Filip Marhoul.

popelari-3Odjezd do Prahy je ve 13:45 od budovy školy. Dalším představením bude ve středu 7. prosince Lidská tragikomedie v Divadle v Dlouhé.

 

Skip to content