Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 se na Gymnáziu a SOŠ v Podbořanech uskutečnil oblastní turnaj v pišQworkách. Soutěže se zúčastnilo sedmnáct týmů ze sedmi škol lounského okresu.

Už základní skupiny nabídly napínavé boje. Naše družstvo nemělo výhodný los. Čekaly ho totiž zápasy s favority soutěže. Kluci museli čelit nejen dvěma výborným týmům z domácího podbořanského gymnázia, ale navíc je čekal i duel s loňskými finalisty z OA Louny. Náš tým neponechal nic náhodě, zabojoval a doslova vydřel postup do čtvrtfinále, mezi osm nejlepších.

V play-off na něj čekal nejprve další adept na prvenství, chlapci z Gymnázia Louny. Naši byli ale už patřičně rozjetí a celkem jasně postoupili mezi poslední čtyři.

Pak už jen čekali, na koho narazí v semifinále. Další výhra by totiž tým poslala do krajského kola v Ústí a to by byl fantastický úspěch!

Vybírat se nedalo, ale že kluky potká potřetí tým, který bude mít výhodu domácího prostředí,  Gymnázium Podbořany, to už byl doslova pech. Utkání bylo podle očekávání dramatické, mělo velmi zajímavý průběh (8:0, 8:8, 10:8, 10:10), a nakonec skončilo remízou. O postupujícím do finále musel tedy rozhodovat závěrečný patnáctiminutový „rozstřel“. V něm se štěstěna (na rozdíl od loňska) přiklonila na naši stranu. Kapitán Roman Vaněk rozhodl o tom, že jsme postoupili nejen do finále, ale po roce i znovu na „Kraj“. RADOST BYLA VELIKÁ!

Okamžitě po šťastném postupu začal tuhý boj o vítěznou trofej. I když i finále bylo dramatické, ze zisku cenné trofeje se radovali podruhé za sebou naši kamarádi z Gymnázia Žatec! Gratulujeme jim a přejeme oběma týmům úspěch i v Ústí!

Co říci závěrem? Letošní PišQworky po roce opět patřili Žatci. Gymnázium Žatec a OA Žatec tak budou 30. listopadu v Ústí reprezentovat lounský okres mezi krajskou elitou. Obě družstva se pokusí o postup do prosincového celostátního finále v Brně.

DRŽME JIM PALCE!

Výsledky OA Žatec a složení postupujících družstev:

  • OA Louny 10:10 (po rozstřelu Louny)
  • Gymnázium Podbořany C 12:8
  • Gymnázium Podbořany B 16:4
  • Gymnázium Louny 13:7
  • Gymnázium Podbořany A 10:10 (po rozstřelu MY)
  • Gymnázium Žatec 7:13

  1. místo: GYMNÁZIUM Žatec (Martin TRÉGL, Ondřej POHORILJIAK, Marek ZLATOHLÁVEK, Ludvík HRONČO, Daniel REISER)

  1. místo: OA Žatec  (Roman VANĚK, Ondřej ŠTÍPEK, Vojtěch SOBOTKA, Daniel BÁRTA, Vlastislav SVÍTEK, Filip BÖHM

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy! Hodně štěstí v krajském městě!

                                                                                                              Mgr. Miloslav Novák, vedoucí týmu