Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická Žatec

Peter Black 3

     

Trio  herců z Divadelního centra ve Zlíně rozehrálo na jevišti Městského divadla v Žatci představení v angličtině –   Peter Black 3. Závěrečnou část trilogie, která byla volným pokračováním představení Peter Black 1 a 2, zhlédli studenti 1. až 3. ročníků 5. prosince 2017.

Setkali jsme  se opět s Petrem Blackem, který v předchozích částech přišel o práci, přítelkyni i střechu nad hlavou. Ústřední hrdina čelí nové  životní výzvě, zdědil totiž rodinné sídlo, které se posléze rozhodne se svou přítelkyní  zrekonstruovat. Zkouška, které je vystaven, je o to těžší, že musí sídlo zmodernizovat do půl roku, jinak  se dědická práva přesunou  na jeho tetu. Naštěstí má po svém boku přátele, takže  je zřejmé, že se s dědictvím vypořádá dobře a  test zodpovědnosti zvládne.

Představení ve srozumitelné angličtině  je koncipováno jako učební pomůcka pro střední školy, dominují mu pestré herecké kreace (čtyřrole),  atraktivní jevištní podoba, kde svou roli sehrávají převleky i různé dialekty. Zajímavé scénické provedení s minimem kulis i žánrově různorodá hudba, zvlášťě znamenité sólo na konci představení,  nás dovedly  k závěrečnému potlesku i příjemnému kulturnímu zážitku.

Mgr. Jana Kalivodová