KMD – 6. představení

Jiří Janků, Petr Svojtka: Bedřich Smetana: The Greatist Hits

Divadlo ABC

Komický muzikál Ivana Hlase a Jiřího Janoucha “Bedřich Smetna: The Greatist hits” byl v pondělí 6. května 2019 posledním představením v rámci Klubu mladých diváků v tomto školním roce. Muzikál se na scéně pražského Divadla ABC hraje již od roku 2012.

Zábavná podívaná s  živou kapelou, písničkami, tanci i šermy vypráví o fiktivním divadelním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla urychleně nazkoušet nové představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper. Vyhovět požadavku japonského grantu a  poskládat klasikovo dílo do jednoho velkolepého večera však není vůbec snadné…
Děj představení se odehrává na několika divadelních zkouškách, a tak mají diváci jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku tvůrčího divadelního procesu. Inscenace nabízí vedle originální hudební úpravy, živé kapely a nekonečné řady komických situací také důkaz o tom, že herci Městských divadel pražských jsou skvěle hudebně a pohybově vybaveni.

Ivan Hlas v  Divadle ABC spolupracoval už na úspěšném muzikálu Šakalí léta. Tentokrát si přizval ke spolupráci kolegu Jiřího Janoucha, a protože jde o nadsázku a komedii, vyhráli si oba muzikanti zejména s  různými hudebními aranžmá. Smetanovy árie tak zní jednou jako reggae, jindy jako rock and roll, song a la Beatles nebo balada ve stylu skupiny Queen… Ivan Hlas navíc ve hře vystupuje nejen jako frontman živého hudebního doprovodu, ale bravurně zvládá i malou roli svého méně známého bratra Saši Hlase.

Divadlo ABC