Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická Žatec
+420 415 240 254

Oblastní kolo soutěže pIšQworky

V pondělí 20. listopadu 2017 se uskutečnilo oblastní kolo oblíbené soutěže pIšQworky.  V letošním roce se ho na pořadatelské škole Gymnázium Podbořany zúčastnilo rekordních 15 týmů, tedy více než osmdesátka studentů. Naši školu reprezentovalo „sedm statečných“ ze sekce OA, jmenovitě ŠTÍPEK Ondřej, VANĚK Roman, CHOVANEC Jiří, SOBOTKA Vojtěch, VOLF Michal, HEJDA Jiří a BÁRTA Daniel. Jak si vedli? Posuďte sami!

Chlapci prošli suverénně základním kolem, které se hrálo ve skupinách. Všechny své soupeře porazili zcela jasně v poměru 18:2. Už ve čtvrtfinále však na náš tým čekal jeden z favoritů, hoši z domácího Gymnázia Podbořany. Boj to byl lítý. Utkání skončilo 10:10, muselo se prodlužovat. A Roman Vaněk rozhodl o tom, že domácí skončili a náš tým postoupil do semifinále. Zde na něj čekali další gymnazisté, tentokrát kolegové ze Žatce. Utkání bylo opět nebývale vyrovnané, časově velmi dlouhé a pouze čas rozhodl o tom, že do finále oblastního kola postoupilo a postup do krajského finále si vybojovalo žatecké gymnázium. Střetnutí skončilo naší nejtěsnější možnou porážkou, tedy poměrem 9:11. ŠKODA. Troška smůly, ale žádné slzy! Naopak! Na závěr nás čekalo ještě utkání o pomyslnou bronzovou medaili. A abychom nebyli ochuzeni, utkali jsme se s posledními možnými gymnazisty. Zápas OA Žatec – GVH Louny skončil opět remízou 10:10. Z důvodu časové prodlevy se rozhodující zápas nejlepších hráčů obou týmů už nehrál. Lze tedy konstatovat, že jsme společně s Gymnáziem Louny získali bronzovou i bramborovou medaili. Tento výsledek lze pokládat za skvělý a všem bojovníkům vyslovujeme velkou pochvalu i poděkování za skvělou reprezentaci školy!

Za zmínku ještě stojí, že náš hráč Roman VANĚK z dvaceti možných bodů získal 19. Ani jednou neokusil hořkost porážky – ten jeden ztracený bod byl ten remízový, který nás stál nakonec postup do kraje. Příští rok se pokusíme získané pozice aspoň obhájit. Možná se štěstí přikloní zase jednou, pro změnu, na naši stranu…

Mgr. Miloslav Novák, vedoucí týmu

pisqworky.cz