Mladý ekonom

Výsledková listina – Mladý ekonom 2020

Žáci, kteří získali maximum bodů tj. 34 zvítězili a získávají první místo. Finanční prémie bude rozdělena mezi všechny vítěze a předání diplomů a cen proběhne v pátek 11. 12. 2020 v 15 hodin v ředitelně školy OA Žatec. Tímto vás srdečně zveme na slavnostní vyhlášení. Děkujeme za účast a v případě zájmu se přijďte podívat na Den otevřených dveří v pátek 11. 12 a v sobotu 12. 12.  2020.

Výsledková listina místního kola soutěže Mladý ekonom 2020SOUTĚŽ MLADÝ EKONOM 2020

Vážená paní ředitelko, pane řediteli,

uvědomujeme si náročnost současné situace, ale přesto bychom Vás požádali o spolupráci v testu finanční gramotnosti žáků základních škol. Zasíláme vám propozice k soutěži Mladý ekonom, kterou naše škola pro žáky 9. a 8. tříd ZŠ připravila. Prosíme o předání učitelům, kteří tyto předměty vyučují.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni žáci devátých, popřípadě osmých tříd. Soutěžit budou jako jednotlivci, nikoliv jako tým. Soutěž bude mít pouze jednu část, a to test finanční gramotnosti, který budou žáci řešit on-line v průběhu vyučování na Vaší škole, kdykoli od 8 do 15 hodin.

Test obsahuje 18 testových otázek. Některé testové otázky jsou uzavřené a mají pouze jedno řešení. Některé jsou otevřené a jsou zaměřeny na výpočet ekonomických ukazatelů. Doba vyplnění testu je stanovena na 30 minut. Povolenými pomůckami jsou prázdný list papíru, psací potřeby a kalkulačka.

Test bude pro vaše žáky zpřístupněn v úterý 8. prosince 2020 od 8,00 hodin do 15,00 hodin, odkaz bude zveřejněn na stránkách naší školy – soutěž mladý ekonom.

Pro všechny soutěžící jsou připraveny drobné odměny. Žáci na prvém, druhém a třetím místě obdrží diplom a cenu. Vítěz získá finanční prémii 1000,- Kč a vítězná škola a její žáci bude zveřejněna v novinách. Nejlepším žákům nabídneme studium na naší škole.

Ve středu 9. 12. Vám zašleme výsledkovou listinu. Vyhlášení výsledků a předání cen proběhne v pátek 11. 12. 2020 v 15 hodin na naší škole.

Děkujeme za vaši pomoc při soutěžení a těšíme se na účast vašich žáků.

S pozdravem Jiří karas

Informace: Jiří Karas – jiri.karas@oazszatec.cz/ 415 240 254