Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická Žatec

Krajské finále v šachu a úspěch v podobě 7. místa

V úterý 23. ledna 2018 se v Kulturním domě v Litoměřicích konalo Krajské finále přeboru škol v šachu. Akce probíhala ve třech kategoriích a zúčastnilo se jí celkem 38 týmů a 170 hráčů. Hrálo se na sedm kol, v každém kole odehrálo každé družstvo čtyři partie. Maximální počet získaných bodů v soutěži byl tedy 28. V každém kole se hrálo na 23 šachovnicích.

V nejprestižnější kategorii středních škol soutěžilo 48 jednotlivců a 11 celků – 8 gymnázií, 2 průmyslovky a naše OA a SOŠ zemědělská a ekologická Žatec.

Mezi gymnazisty a průmyslováky se náš tým ve složení Michal VOLF, Eduard STÁREK, Jiří CHOVANEC a Jan MILFAIT určitě neztratil a obsadil velmi hezké 7. místo. Přitom v celkovém hodnocení měl stejný počet bodů jako týmy na 5. a 6. místě. Na sedmou příčku ho odsunuly pouze tzv. pomocné body. A prakticky jen neskutečné krátké zatmění našich nejzkušenějších hráčů ve dvou partiích nás stálo stupně vítězů, tak vyrovnaná byla soutěž na čelných pozicích.

Michal VOLF patřil, jako už tradičně, mezi nejlepší a obsadil mezi jednotlivci v percentuálním hodnocení skvělé 3. místo.

Chlapci měli, jako nenasazený tým, trochu smůlu na los. Přitom ale nezvládli pouze duely s domácími Litoměřicemi (ztráta 6,5 bodu). Fantasticky naopak zabojovali s celkově druhým a postupujícím do republikového finále, s Gymnáziem Most „A“, se kterým remizovali 2:2.

Všechny pak velmi potěšila závěrečná hladká výhra 4:0 nad kamarády ze žateckého gymnázia.

Chlapcům patří za jejich výkony a za skvělou reprezentaci školy velké díky.