Pět medailových umístění našich firem

Opět po roce se naše škola stala místem obchodování žákovských fiktivních firem. 6. ročník Regionálního veletrhu fiktivních firem se uskutečnil pod záštitou a za osobní účasti senátorky a starostky města Žatce Mgr. Zdeňky Hamousové ve dnech 6. a 7. února 2018 v prostorách malé tělocvičny OA a SOŠZE Žatec. K významným hostům patřili i Mgr. Bc. Petr Šmíd, náměstek hejtmana Ústeckého kraje, a Ing. Radim Laibl a Jaroslav Špička, místostarostové města Žatce. 

Dvoudenního obchodování se zúčastnilo 13 fiktivních firem ze 7 středních škol. Nejdelší cestu k nám opět měly dvě fiktivní firmy OA a Jazykové školy z Písku. Vůbec poprvé u nás tentokrát vystavovaly Střední škola informatiky a finančních služeb z Plzně a Pražská taneční konzervatoř a SOŠ z Prahy. 

V nejsledovanější soutěžní kategorii o nejlepší stánek zvítězila fiktivní firma Tobacco Shop, s. r. o., žáků VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Most. 2. místo patřilo fiktivní firmě Develop, s. r. o., žáků stejné střední školy. 3. příčku obsadila fiktivní firma pořádající školy Step House, s. r. o.. 

Naše škola byla na domácím veletrhu zastoupena dvěma fiktivními firmami. Fiktivní firma Step House, s. r. o., žáků 3. L nabízela k prodeji vycházkovou obuv světoznámých značek a fiktivní firma 24Karátů, s. r. o., žáků 3. OA prodávala šperky a hodinky.  Úspěšnější z nich byla fiktivní firma Step House, s. r. o., která si dokonce ve dvou soutěžích vybojovala cenná vítězství. Zvítězila v soutěži o nejlepší katalog a v soutěži o nejlepší vizitku. V soutěži o nejlepší stánek na ni zbylo “jen” 3. místo. Tato firma neoslnila jen odbornou porotu (jejími členy byli i Ing. Lukáš Hula, vedoucí referátu CEFIF při NÚV v Praze, a Ing. Petr Kučera a Karel Vávra, zástupci odborných firem našeho regionu), ale i tu žákovskou, jejíž předsedkyně Sandra Táborská (4. OA) ji při slavnostním vyhlašování výsledků ocenila jako nejlepší.

Druhá domácí fiktivní firma, 24Karátů, s. r. o., také neodešla s prázdnou, když jí svou zvláštní cenu z rukou Ing. Lukáše Huly udělil CEFIF.   

Poděkování za zdařilou organizaci veletrhu náleží nejen oběma fiktivním firmám pořádající školy, ale zejména vyučujícím ekonomických a jazykových předmětů a v neposlední řadě i provozním zaměstnancům školy.

Výsledková listina

Soutěž o nejlepší stánek: 1. Tobacco Shop (OA, VOŠ, SPgŠ a SZŠ Most), 2. Develop (OA, VOŠ, SPgŠ a SZŠ Most), 3. Step House (OA a SOŠZE, Žatec) 

Soutěž o nejlepší katalog: 1. Step House (OA a SOŠZE, Žatec), 2. Progress life (OA a Jazyková škola Písek), 3. Plzeňská první fiktivní banka (SŠ informatiky a finančních služeb Plzeň)

Soutěž o nejlepší firemní leták: 1. Step House (OA a SOŠZE, Žatec), 2. Marcipánka (ISŠ Jesenice u Rakovníka), 3. Plzeňská první fiktivní banka (SŠ informatiky a finančních služeb Plzeň)

Soutěž o nejlepší reklamní slogan: 1. Cleaning Masters (Pražská taneční konzervatoř a SOŠ, Praha), 2. Tobacco Shop (OA, VOŠ, SPgŠ a SZŠ Most), 3. Marcipánka (ISŠ Jesenice u Rakovníka)

Cena studentské poroty: Step House (OA a SOŠZE, Žatec)

Cena CEFIFU: 24Karátů (OA a SOŠZE, Žatec)