Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická Žatec

5. regionální veletrh fiktivních firem v Žatci

Půlkulaté jubileum oslavil žatecký Regionální veletrh fiktivních firem, jehož 5. ročník se uskutečnil pod záštitou senátorky a starostky města Žatce Mgr. Zdeňky Hamousové ve dnech 21. a 22. února 2018 v prostorách malé tělocvičny OA a SOŠZE Žatec.    

 

Dvoudenního obchodování se zúčastnilo 15 fiktivních firem ze 6 středních škol. Nejdelší cestu k nám tentokrát měly tři fiktivní firmy OA a Jazykové školy z Písku. Jejich dlouhá cesta do Žatce se ale narámně vyplatila. Některou z cen si totiž odnesly ze všech soutežních kategorií.

V té nejsledovanější o nejlepší stánek zvítězila fiktivní firma Progress, s. r. o. – Floria žáků OA a Jazykové školy Písek, která nabízela přírodní produkty. 2. místo patřilo fiktivní firmě Progress, s. r. o. – Fit-Life žáků stejné střední školy. 3. příčku obsadila fiktivní firma Adriana Bártlová, Králíci, s. r. o. žáků Střední školy živnostenské v Sokolově. 

Naše škola byla na domácím veletrhu zastoupena dvěma fiktivními firmami. Fiktivní firma Kolonožka, s. r. o. žáků 3. L nabízela k prodeji mj. elektrokola, koloběžky, hoveboardy a nineboty a fiktivní firma 24Karátů, s. r. o. žáků 3. OA prodávala šperky.  Ani jedna z fiktivních firem však odborné poroty (členem jedné z nich byl i Ing. Lukáš Hula, vedoucí referátu CEFIF při NÚV v Praze) nezaujala natolik, aby si odnesla některé z předních umístění. Nenavázaly tak na úspěch loňských firem (Golden Way a Royal Party), které medailově zářily, a do své účasti na Mezinárodním veletrhu fiktivních firem v Praze v 2. polovině března mají co zlepšovat. 

Poděkování za zdařilou organizaci veletrhu náleží nejen oběma fiktivním firmám pořádající školy, ale zejména vyučujícím ekonomických a jazykových předmětů a v neposlední řadě i provozním zaměstnancům školy.

 

Výsledková listina

Soutěž o nejlepší stánek: 1. Progress – Floria (OA a Jazyková škola Písek), 2. Progress – Fit-Life (OA a Jazyková škola Písek), 3. Adriana Bártlová – Králíci (SŠŽ Sokolov), 

Soutěž o nejlepší katalog: 1. Coffee&Game (OA, VOŠ, SPgŠ a SZŠ Most), 2. Progress – Floria (OA a Jazyková škola Písek), 3. Progress – Fit-Life (OA a Jazyková škola Písek)

Soutěž o nejlepší firemní leták: 1. Do An Hanoi (OA, VOŠ, SPgŠ a SZŠ Most), 2. Candy Dream (OA, VOŠ, SPgŠ a SZŠ Most), 3. Progress – Floria (OA a Jazyková škola Písek)

Soutěž o nejlepší reklamní slogan: 1. Do An Hanoi (OA, VOŠ, SPgŠ a SZŠ Most), 2. Progress – Fit-Life (OA a Jazyková škola Písek), 3. BP Security (SŠT Most)