Divadlo na naší škole žije!

Shakespearův Romeo a Julie v Divadle v Celetné v dynamické úpravě pro osm postav (a s bazénem?!) uzavřel ve středu 22. května letošní sezónu Klubu mladých diváků.

V rámci tradičního abonmá zhlédli žáci naší školy půltucet představení: nově, a dokonce dvakrát zavítali do Vršovického divadla MANA („Mléčné sklo“, „Slyšel jsem sovu zavolat své jméno“), pořádnou porci legrace zažili v Divadle Palace („Neperte se, prosím vás!), nevynechali ani Divadlo na Vinohradech („Člověk nikdy neví“), a někteří si i sami zahráli v Dejvickém Anti.kvariátu v interaktivní inscenaci „Už to začalo?“, která zobrazuje současnou ekologickou krizi jako detektivní příběh.

Rozmanitý repertoár, klasické hry i současná dramatika, tradiční postupy i experimenty, setkání s předními osobnostmi a legendami českého divadla (Jaroslav Satoranský, Václav Vydra, Miroslav Etzler, Jitka Smutná, Martin Dejdar…) i novými talenty – nejen takový byl letošní ročník Klubu mladých diváků.

V příštím školním roce vstupuje KMD do své jubilejní 60. sezóny. Věřím, že ke třicítce členů z letoška se přidají i noví zájemci. Divadlo na naší škole prostě žije!    

Mgr. Petr Čejka

Skip to content