Den otevřených dveří na zetku

Víte, co znamená rčení „hned je oheň na střeše“, umíte najít pravopisnou chybu v textu? Určíte bezpečně druh vedlejší věty, víte, co je balada a že pavouci v bytě přinášejí peníze? Pak máte velkou naději, že bez problému zvládnete přijímačky na střední školu.

 V pátek 12. ledna 2024 si všichni uchazeči o studium, kteří dorazili se svými rodiči na zemědělskou sekci naší školy, mohli vyzkoušet přijímačky nanečisto. Byl mezi nimi i Pepík, jehož sestra je úspěšnou absolventkou naší obchodní akademie. A také Markétka z Rakovníka, která si už podala několik přihlášek, ale u nás se jí zřejmě velmi líbilo.

„Pepa se o zemědělství moc zajímá a chtěl by pěstovat chmel,“ prozradil Pepíkův tatínek. Kubova maminka zase slibovala, že synek si bude pilně procvičovat testy z minulých let.

Všech návštěvníků se hned po příchodu do budovy školy ujali studenti 4. A a zasvěceně je seznamovali s chodem školy.

„Letos byla účast na Dnu otevřených dveří opravdu hojná,“ radoval se zástupce ředitele ing. Pavel Sekera.

Naše škola se těší na všechny nové studenty.

Mgr. Jana Čornáková

Skip to content