Podpora technického vzdělávání

Dne 19. 12. 2023 proběhla na naší škole akce na propagaci technických oborů a ekologie podnázvem Podpora technického vzdělávání a také Budoucnost v čistém životním prostředí. Této akce se zúčastnilo celkem čtrnáct družstev ze čtyř škol, a to ZŠ Petra Bezruče, Žatec, ZŠ Husova, Podbořany, ZŠ TGM, Podbořany a ZŠ Školní, Louny.
Zahájení proběhlo v 9:00 hodin, kdy hosty přivítal ředitel školy Mgr. Jiří Karas. Následně školní dvoučlenné týmy ZŠ začali soutěžit v technických a ekologických znalostech na stanovištích v areálu zemědělské školy, pod dohledem učitelů odborných předmětů naší školy. Na organizaci se podíleli i žákyně 2. A, a žáci 1. – 3. EM.

Před půl dvanáctou hodinou dopoledne bylo dobojováno a ve dvanáct hodin byly vyhlášeny výsledky a následně předány diplomy a hodnotné ceny.

Naši hosté (žáci i učitelé ze ZŠ) byly velmi spokojeni s průběhem i organizací a již se těší na další ročník na podzim v roce 2024. Obě akce byly financovány za spoluúčasti Města Žatec.

Ing. Aleš Zima

Skip to content