Exkurze do Prahy za monumenty české historie

V úterý 6. června se čtyřicítka studentů z obou sekcí naší školy vypravila na exkurzi do Prahy. Hlavním cílem byl Pražský hrad, kde se studenti dozvěděli o jeho historii a navštívili tam Starý palác, jehož součástí je i nádherný Vladislavský sál či stavovská zemská sněmovna. Zašli se podívat i do baziliky svatého Jiří, kde je mimo jiné pohřbena svatá Ludmila nebo do Zlaté uličky, kde psal své romány i Franc Kafka a kde žili v rudolfínských časech alchymisté, kteří se tu snažili vyrábět zlato. Vrcholem prohlídky Hradu byla návštěva katedrály, která ukrývá mnohé skvosty spojené s našimi národními dějinami, jsou tu pohřbeni někteří čeští králové a královny a také svatí Vojtěch a Václav. V korunovační komoře zůstávají našim zrakům bezpečně ukryté české korunovační klenoty. Před odchodem z Hradu jsme ještě viděli výměnu hradní stráže.

Dále studenti pokračovali cestou přes Malou Stranu, kde viděli i rodný dům Jana Nerudy. Nakonec si prošli i přes Karlův most a viděli i budovu slavného Klementina.

Procházka po nejslavnějších památkách české historie se vyvedla, dokonce i počasí nakonec nevyslyšelo předpověď a sprchlo jenom maličko.

Mgr. Pavel K. Markvart

Skip to content