Přání pro republiku k 17. listopadu 

Jaká měli největší přání mladí lidé v Československu v roce 1989? A co jim v té době nejvíce vadilo? Taková byla projekce dokumentu Jan Špáty, kterou shlédli žáci 2. ročníků naší školy OA a SOŠZE Žatec, jako připomenutí výročí Dne studentů.  Aktivita vedla žáky k uvědomění vlastních hodnot. Zároveň je vedla k pochopení přání a hodnot lidí, kteří žili v Československu v době komunismu. Projekt pokračoval zapsáním vlastních přání a průzkumu veřejnosti na otázky: “Jaké je v současnosti Vaše největší přání” a “Co byste si v současné době přáli pro naši republiku”. Z pestré škály nejrůznějších názorů vysvítá, jak důležité byly a stále jsou pro většinu z nich hodnoty, jako je láska a pravda. A za to jsme moc rádi. Naši žáci tak zajímavou anketou oslavili 33. výročí sametové revoluce.

Mgr. Jiří Karas

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Skip to content