Evropský sbor solidarity

Po nedávném vstupu naší školy do programu DofE měli žáci 3. ročníků obchodní sekce možnost seznámit se s dobrovolnickou činností v rámci Evropského sboru solidarity. Náplň a cíle tohoto projektu jim přiblížila francouzská dobrovolnice Alexandra Ribeiro Maaløe, která se rozhodla nezištně pomáhat v České republice. Již šest měsíců naplňuje svou dobrovolnickou misi prací ve veřejně prospěšné neziskové organizaci Radka v Kadani.

V první části své přednášky v anglickém jazyce (ukončené malým kvízem s cenami pro ty nejpozornější a nejrychlejší) Alex žákům představila svou zemi i malebný jazyk, v té druhé je seznámila s fungováním Evropského sboru solidarity, s možnostmi, jak se k dobrovolnické aktivitě přihlásit, a v neposlední řadě i s vlastními zkušenostmi s touto prací. Praktické informace připojila paní Kateřina Vyčichlová z kadaňského centra Radka, která návštěvu Alex na naší škole zprostředkovala. Oběma náleží za možné rozšíření budoucích obzorů našich žáků velký dík.

Evropský sbor solidarity

Radka Kadaň

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Skip to content