AKTUÁLNÍ AKCE ŠKOLY

Volby do Školské rady dne 25. 9. 2023.
AGRODAY 2023 - akce na zemědělské sekci 27. 9. 2023.
Informace k vyhlášení volného dne 29. 9 2023.

Bližší informace k akcím naleznete v tlačítkové liště na úvodní stránce.

Měl jsem psa a kočku

Naše škola se zúčastnila celostátní literární soutěže s názvem ČAPKOVINY aneb Žijeme s knihou. Tuto soutěž vyhlásila Střední škola designu a umění, knižní kultury a ekonomiky v Praze. Devátý ročník nesl  název Měl jsem psa a kočku. Studenti dostali za úkol napsat povídku na téma, které bylo Čapkovi jako náruživému chovateli psů a koček velmi blízké.

Do soutěže se v naší škole zapojilo 12 studentů, všichni ze 3. OAS. Tři nejlepší práce práce byly odeslány do celostátního kola. Na prvních třech místech se umístili:

  1. místo Milada Blahovcová
  2. místo Erika Řeháková
  3. místo Ondřej Mrásek

V jejich povídkách jsme se mohli dočíst o kouzelníkovi, který omylem nechal zmizet psa a kočku, o holčičce, která přišla o své miláčky kvůli válce, a o muži ukrývajícím  se před světovou katastrofou se svými zvířecími kamarády v bunkru. O umístění v celostátním kole se rozhodne 24. dubna 2022.

Mgr. Jana Čornáková

Skip to content