BEST IN ENGLISH

“Ready – steady – go” zaznělo v učebně č. 41 a mezinárodní online soutěž v angličtině mohla začít.

Už několikrát se naše škola zúčastnila soutěže, která má téměř desetiletou tradici a je otevřena studentům  všech typů škol. Pro zajímavost v roce 2019 se jí zúčastnilo vice než šestnáct tisíc středoškoláků z 25 zemí světa.

“No competition, no progress.” zní heslo této soutěže. Z naší školy se letos  zúčastnilo 23 studentů z prvních, druhých, třetích i čtvrtých ročníků obou sekcí školy. V šedesátiminutovém testu, který obsahoval i poslech, mohli získat maximálně 125 bodů. Je velmi potěšující, že nejlepšího výsledku dosáhl student 1. ročníku – Jan Formánek z 1. S, na druhém místě skončil Danilo Rotko z 2. L a třetí příčku obsadila Valerie Vogelová ze 3. L.  Velmi dobrého výsledku dosáhl i Martin Škuthan ze 3. L, který skončil na 5. místě, ale měl nejlepší čas ze všech.

Jak naše škola dopadla v mezinárodním srovnání, se dozvíme asi za dva měsíce po zpracování všech výsledků. Vítězové z naší školy jsou ale už známi. Gratulujeme.

Mgr. Jana Čornáková

Skip to content