Naši školu navštívila radní ÚK pro oblast školství, mládež a tělovýchovu

Uplynulý týden měla naše škola OA a SOŠZE Žatec a Gymnázium Žatec milou návštěvu z Ústí nad Labem. Do naší školy OA a SOŠZE Žatec a Gymnázia dorazila radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Ing. Jindra Zalabáková. Byla to jedna z plánovaných návštěv vedoucí odboru středních škol v našem kraji. Paní inženýrka Zalabáková vede oblast školství v ÚK od podzimních voleb a v rámci své práce monitoruje střední školy i v našem regionu. Střední školy zde jsou zřízeny právě Ústeckým krajem, který jim výrazně pomáhá nejen zajistit samotný provoz školy, ale také metodicky naplňuje dlouhodobou strategii vzdělávání v našem regionu s cílem vyvážit oborovou skladbu školy a uspokojit pracovní poptávku zaměstnavatelů. To se v případě naší školy OA a SOŠZE Žatec a i Gymnázia daří. Naše škola v současnosti připravuje žáky v oborech: Obchodná akademie, Ekonomické lyceum, Agropodnikání, Sociální činnost a Elektromechanik. Studenti si velmi dobře po absolvování školy hledají uplatnění. Ti, kteří studují Ekonomické lyceum a Gymnázium, míří ve většině na vysoké školy. Paní radní odboru školství prošla obě školy a diskutovala s řediteli nad technickým vybavením škol a technickými problémy, které by zřizovatel pomohl vyřešit. Setkání proběhlo v milé atmosféře a rádi bychom paní radní touto cestou poděkovali za zájem a těšíme se v Žatci na další setkání.

Skip to content