Zlatý hattrick fiktivní firmy Žbluňk, s. r. o.

Veletrh fiktivních firem na naší škole se vydařil

Ve dnech 12. a 13. února 2020 se na žatecké obchodní akademii uskutečnil pod záštitou starostky města Žatce a senátorky Parlamentu ČR Mgr. Zdeňky Hamousové již 7. ročník tradičního Regionálního veletrhu fiktivních firem. Prostory malé tělocvičny obchodní akademie zaplnilo 17 fiktivních firem ze středních škol z Písku, Mostu, Prahy a Žatce. Partnerem veletrhu byla  Metropolitní univerzita v Praze. Každá firma představila návštěvníkům i porotcům nabídku svých produktů a služeb. Veletrhu se zúčastnili také žáci základních škol ze Žatce a Měcholup, kteří zábavnou formou získávali povědomí o podnikatelské činnosti a marketingu. Podle slov Ing. Petra Tupého, MBA, vedoucího organizačního týmu celého veletrhu, je výuka fiktivních firem na střední škole ekonomického směru týmovou soutěží a vyžaduje určitou míru sociálních dovedností mezi studenty. Ti si také mezi sebou vybírají ředitele, obchodní zástupce, účetní a právníka firmy. Mohou tak fiktivně rozvíjet své podnikatelské schopnosti a konfrontovat je s reálným podnikatelským prostředím.

I letos byl veletrh studentských firem soutěžním kláním mezi jednotlivými firmami. Studenti soutěžili v následujících kategoriích: nejlepší stánek, nejlepší katalog, nejlepší slogan a leták. O vítězi rozhodovala odborná porota složená z majitelů reálných firem, učitelů odborných  předmětů a učitelů cizích jazyků, kteří posuzovali komunikativní dovednosti v anglickém jazyce. Studentskou cenu udělili pak samotní  studenti 4. ročníku naší školy.  Tu si odnesla firma pořádající obchodní akademie – fiktivní firma Žbluňk, s. r. o., žáků 3. ročníku oboru obchodní akademie, která se zaměřuje na prodej a servis bazénů. Tato firma byla ze všech zúčastněných nejúspěšnější: získala také 1. místo za nejlepší veletržní stánek a katalog. Ocenění si odnesla i druhá domácí fiktivní firma Partyland, s. r. o., která pořádá kulturní a společenské akce. Pochlubit se může třemi bronzovými umístěními.

Blahopřejeme našim studentským firmám k veleúspěšnému vystupování a organizátorům děkujeme za dobře odvedenou práci.

Výsledková listina (medailová umístění)

Soutěž o nejlepší stánek: 1. Žbluňk, s. r. o. (OA a SOŠZE, Žatec),  2. Autobazar Throttle, s. r. o. (SOU A SOŠ, SČMSD, Žatec), 3. Partyland, s. r. o. (OA a SOŠZE, Žatec)

Soutěž o nejlepší katalog: 1. Žbluňk, s. r. o. (OA a SOŠZE, Žatec), 2. Keppi, s. r. o. (OA, VOŠ, SPgŠ a SZŠ Most), 3. SATER bar, s. r. o. (Střední škola technická Most)

Soutěž o nejlepší reklamní leták: 1. Progress life, s. r. o. (OA a Jazyková škola Písek), 2. Fiktivní banka, a.s. (Metropolitní univerzita Praha), 3. Partyland, s. r. o. (OA a SOŠZE, Žatec)

Soutěž o nejlepší reklamní slogan: 1. Autobazar Throttle, s. r. o. (SOU A SOŠ, SČMSD, Žatec), 2. Žbluňk, s. r. o. (OA a SOŠZE, Žatec), 3. Partyland, s. r. o. (OA a SOŠZE, Žatec)

Cena studentské poroty: Žbluňk, s. r. o. (OA a SOŠZE, Žatec)

Skip to content