Jistě, pane premiére! v Divadle Bez zábradlí

KMD – 3. představení (14. ledna 2020)

Divadlo Bez zábradlí

Antony Jay, Jonathan Lynn: Jistě, pane premiére!

 

Dalším představením v rámci Klubu mladých diváků byla v úterý 14. ledna 2020 satirická komedie “Jistě, pane premiére!” v Divadle Bez zábradlí s Karlem Heřmánkem v hlavní roli.

Z anotace hry na webových stránkách Divadla Bez zábradlí:

Premiér Jim Hacker a tajemník Sir Humphrey Appleby jsou zpět! Autoři Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére, Antony Jay a Jonathan Lynn, napsali po třiceti letech od vysílání prvních dílů slavného „britcomu” divadelní komedii. Ve Velké Británii láme od roku 2010 divácké rekordy a aspiruje na nejúspěšnější hru desetiletí. V satiře ostré jako žiletka, plné vtipných situací, řízných slovních smečů a přívalů nových hlášek jde opět o jedno: o politiku.
Vláda je v krizi a premiér Jim Hacker má problém. Je třeba zachránit před krachem zemi, Evropu, ale především svou pozici. Tajemník kabinetu Sir Humphrey Appleby má plán: Kumranistán. Našla se tam obrovská ložiska ropy a nabízejí možnost půjčky. Budou za to ale něco chtít. Má snad spása nakonec ztroskotat na neslušném návrhu ministra zahraničí Kumranistánu? Podaří se Jimu Hackerovi a jeho týmu vyřešit pochybnou situaci a vyhnout se kolapsu?
Původně myšlená instruktáž pro manažery, demonstrující odstrašující chování politiků, si od osmdesátých let získala prostřednictvím televizního vysílání BBC spoustu příznivců. Dokonce mezi politiky. Margaret Thatcherová na motivy seriálu napsala krátký skeč, ve kterém se objevila na Vánoce roku 1984. Seriál třikrát vyhrál ocenění britské televizní akademie BAFTA a v roce 2004 obsadil šesté místo v hlasování o nejlepší britský sitcom všech dob. V roce 2013 vznikl televizní remake s obměněným obsazením.

Divadlo Bez zábradlí

recenze inscenace na idnes.cz

4. představení – středa 5. 2. 2020 – F. M. Dostojevskij, A. Wajda: Zločin a trest – Divadlo D21

 

Skip to content