Studentský pár vidí budoucnost v 3D tisku

Se svým projektem oslovil porotu ústeckého finále

Čtvrtý ročník Soutěž & Podnikej již zná v pořadí osmého regionálního finalistu. Stal se jím projekt Ticker Print, za kterým stojí mladý pár David Reininger (maturant naší školy z loňského roku) a Monika Starečková (žákyně 3. ročníku oboru sociální činnost). V Ústí nad Labem dokázali zvítězit v konkurenci dalších sedmi projektů.

Myšlenka vítězného nápadu je prostá – 3D tisk pomůcek, které využívají při výuce základní a střední školy. “Vytváříme anatomicky přesné 3D modely a výukové pomůcky pro základní a střední školy za využití 3D tiskárny. Jedním z našich cílů je tímto způsobem zefektivnit české školství,” vysvětluje David Reininger.

Albert Štika zase nabízí řešení pro počítačové fajnšmekry. Vaše vysněné PC vám sestaví na míru, přesně podle vašich požadavků a specifikací. Na třetím místě se umístil projekt s názvem VoKno (Kateřina Müllerová a Vojtěch Sobotka – žáci 3. ročníku ekonomického lycea). Jejich snahou je zaktivizovat žáky základních a středních škol a namotivovat je hravou formou ke studiu.

Regionální finále v Ústí nad Labem se konalo ve spolupráci s Inovačním centrem Ústeckého kraje. Soutěžící hodnotila odborná porota ve složení Tomáš Holub (Adler), Jana Hodboďová (Vodafone Nápad roku) a Martin Mata (ICUK).

Zítra nás čeká regionální finále v Plzni, kde se dozvíme jméno posledního finálového projektu. Kdo bude tím šťastlivcem?

Převzato z https://soutezapodnikej.cz

Skip to content