Goethův (?) Faust ve Stavovském divadle

Zážitek na samé hranici pekla… Tímto reklamním sloganem láká webový portál Národního divadla diváky na inscenaci Goethova Fausta se Sašou Rašilovem v roli Mefista ve Stavovském divadle. Zájezdu na toto představení se ve čtvrtek 12. prosince 2019 zúčastnily téměř tři desítky žáků 1. až 4. ročníků obchodní sekce naší školy, kteří (možná) podlehli pokušení reklamního textu. A co zhlédli?

Zcela novou úpravu Fausta! Téměř tříhodinovou moderní inscenaci nehratelné, komplikované (?) hry, kterou před inscenátory a diváky položil nejen Goethe. V čem je Faust (Martin Pechlát) naším současníkem, jakým pokušením by byl vystaven dnes a kolik z někdejšího klasicistního opusu můžeme přenést na jeviště na začátku jedenadvacátého století? I na tyto otázky se snažil inscenační tým v čele s režisérem představení Janem Fričem a dramaturgy Martou Ljubkovou a Janem Tošovským odpovědět.

Zážitek na samé hranici porozumění nenechal chladným a klidným nejspíše nikoho z nás. Kdo neviděl, neuvěří. Klíč k metafoře kamionu na scéně jsme snad ale nalezli…

Faust ve Stavovském divadle

recenze Fausta na iDNES.cz

 

Skip to content