AKTUÁLNÍ AKCE ŠKOLY

Volby do Školské rady dne 25. 9. 2023.
AGRODAY 2023 - akce na zemědělské sekci 27. 9. 2023.
Informace k vyhlášení volného dne 29. 9 2023.

Bližší informace k akcím naleznete v tlačítkové liště na úvodní stránce.

Mladý ekonom 2019 – okresní kolo

Okresního kola soutěže Mladý ekonom 2019, jehož pořadatelem byla 12. listopadu 2019 naše škola, se zúčastnily týmy tří základních škol. Soutěž, jejímž hlavním posláním je zdokonalení finanční gramotnosti a posílení zájmu žáků základních škol nejen o tuto problematiku, ale rovněž i o studium ekonomických oborů, se skládala ze dvou částí. Nejdříve si žáci ověřili své znalosti finanční gramotnosti v připraveném testu, poté odborné komisi (složené z pedagogů ekonomických předmětů naší školy) představili prezentaci na vylosované téma (hypoteční úvěr).

Nejlepší týmovou spolupráci prokázali žáci ZŠ Petra Bezruče v Žatci. Z 2. místa se radoval smíšený tým ze ZŠ Husova z Podobořan a 3. místo zajisté potěšilo žáky ze ZŠ Komenského alej v Žatci. Všechny tři týmy se (i vzhledem k malé účasti družstev) kvalifikovaly do krajského kola soutěže v Ústí nad Labem. 

 

 

Skip to content