Přepište dějiny! Naše družstvo zvítězilo v okresním kole přeboru škol v šachu

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přepište dějiny! Naše družstvo zvítězilo v okresním kole přeboru škol v šachu

Šachový klub při DDM Postoloprty pořádal ve čtvrtek 23. listopadu 2017 okresní kolo přeboru škol v šachu. Soutěže se zúčastnilo 43 hráčů ze základních a středních škol okresu Louny, z toho 20 v kategorii středních škol.

Každý hráč sehrál sedm utkání, hrálo se na 2×15 minut bez zápisu podle pravidel FIDE pro rapid šach švýcarským systémem. Každý tým mohl získat maximálně 28 bodů, každý hráč pak bodů sedm. Naši školu reprezentovali: Michal VOLF, Jiří CHOVANEC, Jan MILFAIT, Jiří HEJDA, Tomáš ADAM (všichni žáci 4. L ze sekce obchodní akademie) a Eduard STÁREK (žák 3. A ze sekce zemědělské).

V kategorii středních škol se na 1. místě umístilo naše družstvo OA a SOŠZE Žatec s 19 body! O dva body porazilo družstvo Gymnázia Žatec. Třetí místo s 15 body obsadilo Gymnázium Václava Hlavatého Louny.

V kategorii jednotlivců suverénně vyhrál náš žák ze 4. L Michal VOLF se 7 body. 2. místo obsadil Z. Košťál z GVH Louny a 3. místo opět obsadil náš žák – Jiří CHOVANEC.

Za zmínku stojí fakt, že náš Michal VOLF byl jediný v turnaji, který získal maximální počet bodů. A ještě jedna kuriozita navíc – náš Tomáš ADAM dal mat soupeři už ve třech tazích. Vítězné družstvo si přivezlo do Žatce hezký pohár a diplom za první místo. Michal VOLF a Jirka CHOVANEC obdrželi za svá umístění medaile a diplomy.

V historii této soutěže vyhrávali doposud pouze gymnazisté. OBCHODNÍ AKADEMIE A STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA ZEMĚDĚLSKÁ A EKOLOGICKÁ ŽATEC tuto gymnaziální tradici přerušila! HOŠI, DĚKUJEME A MOC GRATULUJEME! Naš družstvo postupuje do krajského kola, které se uskuteční v úterý 23. ledna 2018 v litoměřickém Kulturním domě. Školu bude reprezentovat čtveřice: Volf, Chovanec, Stárek, Milfait. Držíme palce!