Pod štíty Tater – turistický kurz 2017

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pod štíty Tater – turistický kurz 2017

          

Ve dnech 11. 6. 2017 – 16. 6. 2017 se žáci naší školy zúčastnili turistického kurzu ve Vysokých Tatrách pod vedením  Mgr. Jiřího Karase a Mgr. Šárky Voráčové. Kurzu se zúčastnilo 33 žáků, kteří se ubytovali v chatkách v Tatranské Lomnici. Jídlo nebylo špatné, ale snídaně, jak se zdá, jim nedodaly tolik sil, kolik by potřebovali před náročným turistickým programem. Odměnou za denní výkony byly až večeře, které se vždy náramně vyvedly.

V Tatranské Lomnici navštívili Muzeum Tatranského národního parku a bobovou dráhu. Odpoledne vyjeli lanovkou na Skalnaté pleso, odkud se vydali pěšky na Zámkovského chatu, Hrebienok a Starý Smokovec. V úterý podnikli celodenní výlet do Slovenského ráje, kde překonali svůj strach z výšek a lezli proti proudu potoka Suchá Bělá na vysokých žebřících a podívali se na chatu Kláštorisko.

Ve středu měli žáci volnější den v Popradu. Cestou do Popradu si prohlédli Štrbské pleso s krásným jezerem a s horami v pozadí. Poté strávili celé odpoledne v Aquacity Poprad, kde si skvěle odpočnuli. Ve čtvrtek většina žáků zdolala nejvýše položenou chatu ve Vysokých Tatrách – „Téryho chatu“, která leží ve výšce 2 015m nad mořem Někteří zdatní jedinci se vydali dále po stopách pana Karase, který mířil na Pričné sedlo ve výšce 2 353 m n. m.

Večer si studenti  uspořádali závěrečný táborák, kde si  opékali marshmallows, zpívali písně a loučili se s Tatranskou Lomnicí i s celým kurzem. Cesta domů, která trvala 11 hodin, byla sice unavující a dlouhá, ale žáky neodradila od touhy zase někdy  zažít dobrodružství. Učitelům se líbilo nadšení žáků, pro které se tento turistický kurz stal  velkým zážitkem.

Michaela Vernerová a Simona Dondová, 1.OA

Foto: Dominik Hrdlička – 3. OA